ГІСТЬ ІЗ ГРУЗІЇ

Автор: Пресс-служба

Дата: 2019-09-09

Нещодавно на запрошення члена ВГО «Закінчимо війну» Дученка Б.А. у Києві побував гість із Грузії Георгій Шенгелія. Про нього вже була детальна інформація на веб-сайті ВГО «Закінчимо війну» ( стаття ).
Тепер же лише коротко зазначимо, що з Україною його пов’язала історія врятування діда Амбросія Шенгелії солдатом-українцем Анатолієм Недашківським ціною його життя у березні 1944 року.
Дученко Б.А. за підтримки працівників Національного музею історії України у Другій світовій війні допоміг Шенгелії Г.Ю. знайти родичів Анатолія Недашківського і він подякував родичам героя.
Перебування Георгія Шенгелії у Києві було обмежене в часі у зв’язку з тим, що він повертався із службового відрядження з Угорщини однак завдяки підтримці керівництва ВГО «Закінчимо війну» воно було, за словами Георгія, дуже цікавим та насиченим, включаючи зустріч і проводи в Бориспільському аеропорту.
Особливе враження на Георгія справила екскурсія по Національному музею історії України у Другій світовій війні, організована і проведена завдяки директору музею Ковальчуку І.П., завідуючій відділом Філатовій Н.С. та провідному фахівцю Ругалю В.П. Георгій подякував працівникам музею за екскурсію та за збереження пам’яті про війну. Ми також висловлюємо працівникам музею слова щирої вдячності за проведену екскурсію, а також, користуючись нагодою, і за постійну допомогу у проведенні пошуково-меморіальної роботи. Георгій Шенгелія відвідав також визначну пам'ятку історії та архітектури України – Києво-Печерську лавру.
На прощання Георгій зазначив, що він завжди з любов’ю ставився до України, а відтепер це почуття ще більше зміцнилося внаслідок теплого і щирого прийому в Києві.

Прес-служба ВГО «Закінчимо війну»Просмотров: 246