досліджень місць боїв часів Першої Світової війни на Львівщині

Автор: Пресс-служба

Дата: 2019-11-13

Підчас польових пошукових досліджень місць боїв часів Першої Світової війни на Львівщині у 2018-2019 роках, членами ГО "Пам’ять" та ВГО "Закінчимо війну" Г.О .Тернопіль пошук ( кер Сергій Ліпянін) було ексгумовано і зібрано уже розграбованими сучасними могильними мародерами останки 72 військовослужбовців австро-угорського, російського і німецького війська. Відомі імена і прізвища лише двох загиблих (чех і угорець).
Загиблі військовослужбовці з різних ворогуючих сторін були захоронені в одиночних і спільних погребних санітарних ямах. Через перекопування могильними мародерами військових захоронень (наприклад в смт.Івано-Франкове) неможливо визначити, котрий із десятка останків належить вояку австрійцю, угорцю, українцю чи росіянину. Лише за віднайденим супровідним матеріалом можна сказати, що у спільному захороненні були вояки австро-угорського і російського війська. Відповідно перепоховані вони будуть в одній братній могилі.
На перепохованні також побували представники ГО ДКР УК.

11 листопада цього року Україна і Європа вшановуватимуть пам’ять своїх синів та доньок, які загинули понад століття тому у роки Першої Світової війни.

В день вшанування пам’яті загиблих вояків на військовому цвинтарі в смт.Івано-Франкове о 13.00 годин відбудеться перепоховання 72 останків загиблих вояків (австрійців¬ – 29, угорців – 6, німців – 4, російського війська – 33).

Від імені Управи Товариства "Пам’ять"
Голова Управи Товариства
Любомир ГорбачПросмотров: 250