НавигацияНоябрь
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Вс 3 10 17 24  

 

ПЕРША МАСШТАБНА ВІЙСЬКОВО-ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ ПОДІЙ ПЕРІОДУ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ НА ЧЕРКАЩИНІ

Дата добавления: 2019-03-20

Автор: Олександр Назаров

10 березня у с.Легедзине Тальнівського району Черкаської області пройшла військово-історична реконструкція бою, який відбувся тут 100 років тому. При підготовці сценарію організатори опиралися на реальні події, аж до взяття у полон та страти хорунжого Янсона. Для кращого виховного моменту сценарій було доопрацьовано і показано, як могло б бути, якби резерви Кармелюківців у Доброводах своєчасно дізналися про оточення своїх побратимів у Легедзиному. Словом, вцілілі у атаках червоноармійці були відкинуті на вихідні позиції.

У заході прийняли участь: Центр історії Вінниці, ВІК «Повстанець» (Київ), ГО «Честь і слава», 172-й піхотний полк (Київ, Кропивницький, Вінниця), ВІК «Захисник» (Одеса), ВІГ 41 стрілецька дивізія Черкаського обласного осередку ВГО «Закінчимо війну».

Загальна кількість учасників з обох боків – більше 60 осіб. Нас постійно запитують навіщо ми це робимо. Користуючись нагодою черговий раз скажу:

1. Для привернення уваги громадськості до подій тих часів і долі загиблих, адже на сьогодні невідома могила ЖОДНОГО із загиблих кармелюківців.

2. Туристична привабливість регіону, адже реконструкторський рух останнім часом набуває поширення не тільки у наших східних сусідів, а і в значно більшій мірі в країнах Захіної Європи та Америки.

3. Патріотичне виховання молоді, адже комусь-же треба це робити, а такі захопливі дійства дуже добре нею сприймаються.

До речі, серед учасників було чимало молоді. У лавах нашого підрозділу завзято бився з «ворогом» і син Сашка Власюка (більше відомого як Лірник) Іван Добрий-Вечір. Маємо надію, що наступного року молоді побільшає як у лавах учасників, так і серед глядачів.

У ході реконструкції та по її закінченню знімальна група телепрограми "Кордон Держави" відзняла реконструкцію подій квітня 1918-го року для історичного випуску до Дня прикордонника. Тоді Донецька група Армії УНР, звільнивши від більшовиків велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР з Росією і тодішнім Доном і встановила перші прикордонні стовпи.

Керівник Донецької групи отаман Володимир Сікевич про ті події згадував: «…я пішов на наш кордон. Там були вже всі війська групи, що приїхали зо мною, прийшов і наш пан-отець. Козаки принесли два високих стовпи, вималювали їх на жовто-блакитну фарбу, яку знайшли на станції, на кожному з двох боків намалювати тризуб, а під ним написали: У.Н.Р., а до стовбів прибили патики з нашим рідним державним прапором! Священик відслужив молебен, окропив святою водою прапори. Коли козаки піднесли до гори стовпи і закопали в землю, музика заграла наш гімн, гармати дали салют, а козаки крикнули могуче: Слава! Це було таке свято для нашого війська, що його зможе зрозуміти лише той, для кого Україна дорожче за життя». генерал В. Сікевич «Сторінки із записної книжки» том ІІІ с. 63-64.

вернуться назад;

 

 

 

 

Наш архив

Помощь сайту

U194257898049
R299379597058
Z121858383480