НавигацияИюль
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Вс 7 14 21 28  

 

ПОБУВАЛА НА МОГИЛІ БАТЬКА

Дата добавления: 2018-07-16

Автор: Борис Дученко

Якось до мене звернулася жителька м. Києва Журба Валентина Григорівна з проханням знайти місце поховання її батька Журби Григорія Павловича, який загинув на війні. В 70-і роки вона намагалася знайти могилу батька однак зробити це не вдалося і душа її й надалі не мала спокою, ніби відчуваючи, що його можна знайти.

Журба Г.П. був мобілізований до лав Червоної армії у 1942 році з м. Кіровабада (Азербайджан). Дома залишилася дружина Ніна Гаврилівна та шестимісячна донечка Валя. Воював на півдні тодішнього СРСР у підрозділі морської піхоти. На війні нікому легко не було, особливо на передовій, але морським піхотинцям нерідко ставилися найбільш складні та небезпечні завдання.
Зокрема, такими стали бої за м. Новоросійськ 10 – 16 вересня 1943 року. Місто саме по собі було важкодоступним для наступаючих радянських військ, а крім того на підступах до нього фашисти створили систему дотів і дзотів, протитанкові і протипіхотні мінні поля, п’ять ліній траншей і сім рядів дротяних загороджень. Підходи з моря прикривалися мінометними і кулеметними точками, береговою артилерією. Підрозділ морської піхоти, в якому воював Журба Г.П., брав участь у штурмі порту м. Новоросійська з боку моря. Морські піхотинці захопили плацдарм в порту і, незважаючи на шалені атаки противника, утримували його. Бої виділялися крайньою жорстокістю і часто переходили в рукопашні сутички.
В тих боях рядовий Журба Г.П. був важко поранений і невдозі помер. Його могилу вдалося знайти на військовому меморіальному комплексі у м. Геленджику Краснодарського краю (Росія).

Нещодавно Журба В.Г. побувала у м. Геленджику, відвідала військовий меморіал і поклала квіти на могилу батька. Так здійснилося її багаторічне бажання, а душа заспокоїлася від виконаного святого обов’язку перед батьком.
А як же склалася доля Валентини Григорівни? В певній мірі волею долі вона стала лікарем і присвятила своє життя найгуманнішій роботі – боротьбі за збереження здоров’я людей. Вже 23 роки вона працює в поліклініці ГУ МВС України у м. Києві (з недавнього часу поліклініка МВС України). Загальний медичний стаж складає 59 років. Я знаю її особисто майже 20 років і з повною відповідальністю можу сказати, що вона фахівець високого рівня. Разом з тим Журба В.Г. відноситься до категорії тих лікарів, які зцілюють хворих не тільки медичними препаратами та лікувальними процедурами, але й словом оскільки вона завжди налаштована оптимістично і передає цей оптимізм своїм пацієнтам.
Журба В.Г. має двох дочок і двоє внучок. Вони гордяться своїм дідусем Григорієм, який віддав своє життя у боротьбі з фашистськими загарбниками заради їхнього майбутнього.

знайти могилу батька

вернуться назад;

 

 

 

 

Наш архив

Помощь сайту

U194257898049
R299379597058
Z121858383480