Навигация



Май
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Вс 5 12 19 26  

 

Ще одне ім’я на обеліску…

Дата добавления: 2018-05-22

Автор: Борис Дученко

Нещодавно до мене звернувся ветеран Другої світової війни генерал-майор у відставці Полухін С.М. з проханням вияснити чи є ім’я його брата Григорія на надмогильній плиті у с. Олександрівка Дніпропетровської області, де він загинув у 1944 році. В результаті вивчення архівних документів було підтверджено, що гвардії старший лейтенант Полухін Григорій Михайлович дійсно загинув і похований у с. Олександрівка.

Зазначене прохання Полухіна С.М. було переадресовано голові ветеранської організації ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Чорногору В.В.

Через декілька днів Віктор Володимирович повідомив, що ім’я воїна відсутнє на плиті. Полухін С.М. був прикро вражений отриманою звісткою оскільки більше 10 років тому керівник однієї з державних установ Дніпропетровської області обіцяв вирішити це питання (з етичних міркувань не буду називати цю установу). Чорногор В.В. зобов’язався забезпечити усунення цього недоліку, що і було зроблено через нетривалий проміжок часу.

Подібні питання у пошуково – меморіальній роботі виникають не рідко, однак вирішуються вони не завжди – то коштів бракує у деяких місцевих органах виконавчої влади чи органах місцевого самоврядування, то на заваді стає сучасна війна на Сході України оскільки вважається, що вони «не на часі» в умовах сучасної війни, то у когось із посадовців просто немає бажання займатися ними.

Питання не складні для вирішення, особливо коли мова йде про декілька нововиявлених прізвищ. Інша справа, коли мова йде про десятки, а іноді і сотні прізвищ. Однак, у будь-якому випадку за прізвищами на обелісках стоїть повага до загиблих воїнів, а також і їх родичів, як у випадку з Полухіним С.М.

Саме тому Всеукраїнська громадська організація «Закінчимо війну» проводить безстрокову Всеукраїнську пошукову акцію «Імена на обелісках». Суть Акції полягає у звірці наявних у місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування списків воїнів, загиблих у роки Другої світової війни в боях за той чи інший населений пункт України, з документами за 1941-1945 роки архіву бувшого Міністерства оборони СРСР (м.Подольськ, Росія) та у виявленні раніше невідомих імен загиблих воїнів.

Проведена робота дає результати: у с.Пристанційному Житомирської області виявлено більше 100 раніше невідомих імен загиблих воїнів, а у м. Фастові та Фастівському районі Київської області – вже більше 200 і робота продовжується.

Користуючись нагодою хочу щиро подякувати представникам ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Логвиненку І.В., Чорногору В.В., в.о. старости с.Олександрівка Вощині Н.Д. за увічнення пам’яті гвардії старшого лейтенанта Полухіна Григорія Михайловича.

вернуться назад;

 

 

 

 

Наш архив

Помощь сайту

U194257898049
R299379597058
Z121858383480