НавигацияМарт
Пн   4 11 18 25  
Вт   5 12 19 26  
Ср   6 13 20 27  
Чт   7 14 21 28  
Пт 1 8 15 22 29  
Сб 2 9 16 23 30  
Вс 3 10 17 24 31  

 

ВШАНУВАННЯ ВЕТЕРАНА

Дата добавления: 2017-11-23

Автор: Борис Дученко

Нещодавно на базі спеціалізованої школи № 113 Дарницького району м. Києва відбулося вшанування ветерана Другої світової війни, полковника у відставці Нечаєва Івана Федоровича з нагоди 95-річчя. Він брав участь у війні з липня 1941 року по травень 1945 року, а потім продовжував службу у Радянській Армії до 1964 року.

Службу розпочав рядовим солдатом. У квітні 1943 року закінчив Севастопольське зенітно-артилерійське училище і потім служив на посадах командира зенітного взводу, командира зенітної батареї. Брав участь у Курській битві. Учасник визволення Польщі, Чехословаччини, штурму Берліна, звільнення Праги. За роки війни був поранений і контужений.

Нечаєв І.Ф. має нагороди: два ордени Вітчизняної війни першого ступеня, орден Вітчизняної війни другого ступеня, два ордени Червоної зірки, орден Богдана Хмельницького третього ступеня, а також медалі «За відвагу», «За бойові заслуги», «За взяття Берліна», «За перемогу над Німеччиною», «За визволення Праги», польську медаль «За хоробрість і вишкіл» та інші, всього 25 медалей.

Нечаєв І.Ф. являється почесним громадянином м. Новоград-Волинський і смт Чоповичі Житомирської області, у визволенні яких брав участь. Після служби у Радянській Армії 50 років працював на Київському радіозаводі. За вагомий внесок у розвиток космічної галузі Космічним агентством України його нагороджено нагрудними знаками: «Почесний працівник космічної галузі України», «Заслужений ветеран космічної галузі України». Іменем «Іван Нечаєв» названа зірка.

Нечаєв І.Ф., незважаючи на поважний вік, бере активну участь у національно-патріотичному вихованні молоді, постійно виcтупaє перед жителями і учнями м.Києва, шкіл міст і селищ, які звільняв у роки Другої світової війни.

Так, у 2013-2014 роках брав участь в урочистих заходах з перепоховання останків бойових побратимів 25 танкового корпусу, загиблих у с. Пристанційне і смт Чоповичі Житомирської області в грудні 1943 року і знайдених пошуковцями Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» .

В 2015 році він виступив перед учнями всіх 11 шкіл, гімназій, коледжів м. Новоград-Волинський.

Вшанування ветерана стало визначною подією не тільки для нього, його родичів та численних друзів і знайомих але й для колективу зазначеної школи, який доклав дуже багато зусиль, щоб свято відбулося організовано, весело та цікаво. Святково прикрашений актовий зал школи був повністю заповнений.

Свято відбулося завдяки перш за все зусиллям директора школи Щенявської Н.Б., а також педагогів Коломицької Т.В., Кузьмич Т.Ю., Данильчук Н.Д., Коломицької Д.Л. - керівника гуртка театру естрадної пісні «Перлинки» БДЮТ «Дивоцвіт», Кузьмич К.В. - керівника гуртка сценічного танцю «Viva Dance», Примаченко Н.Б. - вчителя музики, керівника гуртка хору «Дзвіночки», активу школи Овсієнка П.С., Кучми О.Т., працівників школи Дудки О.Г., Лещенко М.В., Кавуненко Н.І., Секрети З.В., родини Ахмедових, а також всього технічного та педагогічного колективу школи. Вони заслужили щирої подяки від усіх присутніх на заході.

Особливої подяки заслужили учні, які взяли участь в концерті та привітанні ювіляра. Вони також вручили ветерану подарунки, виготовлені своїми руками.

Нечаєва І.Ф. привітали з ювілеєм та вручили грамоти, подарунки представники Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, Дарницької районної державної адміністрації, радіозаводу, ветеранських організацій Дарницького району. Була вручена також грамота та цінний подарунок від Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну». Наша організація вже давно і активно співпрацює з Нечаєвим І.Ф.

Напередодні вшанування ветерана в школі його привітав мер м. Новоград-Волинський Весельський В.Л. та директор Новоград-Волинського краєзнавчого музею Жовтюк О.М.

вернуться назад;

 

 

 

 

Наш архив

Помощь сайту

U194257898049
R299379597058
Z121858383480