НавигацияМарт
Пн   4 11 18 25  
Вт   5 12 19 26  
Ср   6 13 20 27  
Чт   7 14 21 28  
Пт 1 8 15 22 29  
Сб 2 9 16 23 30  
Вс 3 10 17 24 31  

 

Турнір краєзнавців

Дата добавления: 2017-10-26

Автор: О.А. Вітряна

25 жовтня у Національному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році » відбувся Турнір-краєзнавців «Події II світової війни у рідному селі. Окупація та звільнення рідного краю» серед учнів 7-11 класів шкіл Вишгородського району. Турнір провели напередодні 73 річниці звільнення України від нацистських загарбників та 74 річниці звільнення Вишгородського району. Основною темою турніру були доповіді-екскурсії про окупацію та звільнення рідного села або міста через призму пам’ятних знаків, дітей війни, історичних фактів. Турнір – краєзнавців це спільний проект Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році» та Вишгородського районного центру художньої творчості юнацтва та молоді «Дивосвіт».

Конкурс проводиться з метою виховання в учнівської молоді любові до рідного краю, шанобливого ставлення до його народу, історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історію, культуру, природу рідного краю. На турнір завітали учасники з восьмишкіл Вишгородського району : Ясногородська ЗОШ, Синяківська ЗОШ, Лютізька ЗОШ,Демидівська ЗОШ,Старопетрівська ЗОШ,Димерська гімназія,Литвинівська ЗОШ, Катюжанська ЗОШ. Вишгородська школа № 1, через важливі обставини, не змогли прибути на турнір, але прислали свою віртуальну екскурсію і вона також була переглянута.

Турнір оцінювало компетентне журі, головою якого був директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році», заслужений працівник культури України Іван Петрович Вікован. Він і звернувся з вітальним словом до учасників заходу. До складу журі увійшли :Сокол Т.Л. – заступник директора музею, Крисько М.О. – голова Київської обласної організації «Пошук», Потапенко В.В. - заступник голови ГО «Закінчимо війну», Алєксєєнко Г.І. – історик, краєзнавець, пошуковець Вишгородського району, Перегончук Т.А. – заступник Вишгородського районного центру художньої творчості юнацтва та молоді «Дивосвіт».

Кожна розповідь була наповнена сумом і одночасно гордістю за земляків, які гідно пережили події Другої світової війни. Кожен метр землі Вишгородського району окроплений кров’ю визволителів,багато братських могил зосталося на нашій землі.

Діти неформально підійшли до роботи при підготовці до турніру, у своїх віртуальних екскурсіях використовували записані на відео спогади про війну односельчан та розповіді пошуковців, що підіймають останки загиблих солдат Другої світової війни на території Вишгородського району.

Наприкінці були підведені підсумки турніру і визначилися переможці – 1 місце здобула Ясногодська школа – доповідач Купрієнко Владислав, 2-ге місце – Синяківська ЗОШ – Івченко Владислава, 3 –тє місце – Лютізька ЗОШ – Сергієнко Вікторія. Призовики отримали грамоти 1, 2, 3 – тє місце відповідно, солодкі призи від 1-го столичного хлібозаводу «Цар хліб» та грошові премії від ГО «Закінчимо війну». Усі учасники турніру отримали подяки за участь. Подяки були вручені керівникам шкільних музеїв та вчителям історії, які допомагали учасникам турніру підготувати віртуальні історії.

Молоде покоління намагається зберегти пам'ять свого народу під час подій Другої світової війни і за покликом сердець віддають данину пошани тим, кого вона забрала.

вернуться назад;

 

 

 

 

Наш архив

Помощь сайту

U194257898049
R299379597058
Z121858383480