НавигацияСентябрь
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24  
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Вс 1 8 15 22 29  

 

Заходи до 73-ї річниці визволення Миколаївської області від фашистських загарбників

Дата добавления: 2017-04-07

Автор: Пресс-служба

З 22 по 29 березня у м. Миколаєві та Миколаївській області відбулися заходи щодо відзначення подій. Пов’язаних зі звільненням Миколаївської області від німецько-фашистських загарбників в березні 1944 року. Зокрема, в бібліотеці-філіалі ЦБС для дорослих м. Миколаєва відбулися:

Тематичний вечір "Зв'язок поколінь" – зустріч військовослужбовців в/ч А4465; в/ч А 1688 (морська авіація); 406-ї артилерійської бригади; 198-го навчального центру ВМС України. Його учасниками стали голова обласної ради ветеранів Поротніков М.А. і начальник штабу Миколаївського народного ополчення, учасник АТО, підполковник Горбатенко М.М. Були продемонстровані відеострічки "Легендарний десант", "Справжнє прізвище не встановлене", "Ніхто крім нас", з художніми номерами виступили Світлична Л.В. – учасниця партизанського руху часів ІІ Світової війни і військовослужбовець ЗСУ Іванов В.М.

;

Виставка "Непідкорені: Миколаїв у вогні" (у приміщенні бібліотеки) і виставка "Гідність. Воля. Перемога" (в приміщенні музею підпільно-партизанського руху). На цих заходах виступали депутат Миколаївської обласної ради Іванова Н.В., голова обласної ради ветеранів Поротніков М.А., голова обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму Прядко М.В., Світлична Л.В. і Іванов В.М. В музеї відбулася екскурсія, її провела завідуюча музеєм Секрета К.В.

За підсумками відвідувань та чисельністю присутніх можна говорити про участь близько 300 чоловік (ветеранів, воїнів ЗСУ, учасників АТО, читачів).

24 березня на березі ріки Південний Буг (м. Миколаїв, Корабельний район, вул. Андрєєва), біля пам’ятного знаку на місці висадки легендарного десанту під командуванням К. Ольшанського (всі його 68 учасників стали Героями Радянського Союзу) відбувся мітинг-реквієм "Рокам ніколи пам'яті не стерти".

Керівництво було представлене головою Корабельної районної адміністрації Цукановим О.М, депутатом Миколаївської міської ради Єнтіним В.О., райвійськкомісаром Сухацьким С.Б,, головою і почесним головою районної ради ветеранів війни та праці Мезіновим В.І. і Бєлим В.О.

Почесними гостями форуму були учасники бойових дій у ІІ Світовій війні Понац Антоніна Петрівна і Гончар Тарас Андрійович, інші ветерани ВВв та діти війни.та

Окрім членів місцевого осередку ВГО "Закінчимо війну", учасниками урочистого дійства стали численні мешканці Корабельного району і всього міста Миколаєва, керівники підприємств, школярі, всього близько 400 чоловік.

Відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника. Лунали не лише виступи учасників мітингу, але й пісні "Повертайся, солдате", "Ми – Україна" у виконанні дитячого ансамблю "Відлуння" Центру позашкільної освіти Корабельного району. Також підтримка була надана збоку палацу культури "Корабельний", середньої школи № 43 ім. К. Ольшанского.

24 березня в Музеї Підпільно-партизанського руху м. Миколаєва було відкрито фотовиставку "Солдати Перемоги", яка потім працювала всі дні, пов’язані з визволенням Миколаївщини від фашистських загарбників (пройшло майже 600 відвідувачів).

В перший день для учасників бойових дій, ветеранів ЗСУ відбувся також тематичний вечір "Вони звільнили Миколаїв". Окрім начальника управління культури, у ньому також взяв участь голова обласного відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму Прядко М.В. Серед почесних гостей були керівники обласного краєзнавчого музею, благодійного фонду "Індиго" і молодіжного клубу" "Імпульс".

Відбулася яскрава концертна програма за участю вокального ансамблю "Парус"

і ансамблю гітаристів "Акорд".

У період відзначення 73-ї річниці звільнення Миколаївщини від фашистських загарбників в обласному краєзнавчому музеї проходила урочиста виставка "Весна звільнення", яку протягом тижня відвідали близько 400 чоловік, у тому числі воїнів і ветеранів ЗСУ, студентів, школярів. Екскурсовод – старший науковий співробітник музею Теряник М.О.

27 березня біля пам’ятника танкістам, які звільняли місто Миколаїв від фашистів, перетин вулиці 6-ї Слобідської з Центральним проспектом, відбувся присвячений подіям 1944 року.

Був задіяний оркестр, який зустрічав музикою ветеранів ІІ Світової війни і Збройних Сил України, що під’їжджали автобусами. Після хвилини мовчання були виступи офіційних осіб: голови Інгульського району Гладун С.М. і голови районної ради ветеранів Бондаренко В.П.

Після пісні "Я хочу жити без війни"

відбулося покладання квітів до пам’ятника. У заході брали участь до тисячі людей. Окрім танку Т-34, що розмістився на постаменті, учасникам мітингу продемонстрували збережені у в/ч 1080 машину-полуторку часів ІІ Світової війни та кулемет "Максим".

29 березня для групи дітей була проведена обзорна підсумкова воєнно-патріотична екскурсія з лекцією про події березня 1944 року та по пам'ятках, що увічнюють події 1944 року, пов’язаних зі звільненням міста Миколаєва, в кінці якої діти поклали квіти до пам’ятника десантникам загону К.Ф.Ольшанського.

вернуться назад;

 

 

 

 

Наш архив

Помощь сайту

U194257898049
R299379597058
Z121858383480